Home / музика / Три дни панаири с Лили Иванова
Тя е номер 1 в изцепките, независимо дали са с положителен или отрицателен знак...

Три дни панаири с Лили Иванова

lili_n_1

Лили Иванова е номер 1 в изцепките, независимо дали са с положителен или отрицателен знак. Безброй доказателства за това тя даде три поредни вечери, в които пя на софийска почва – на 6 и 7 октомври в препълнената зала 1 на НДК, а след това на открито – по повод отварянето на нов магазин за техника . Третото участие само по себе си е изцепка, независимо, че беше безплатно за онези не повече от 300 човека, които успяха до отидат в района на ТЕЦ София, където се състоя събитието.

Иначе шоуто в НДК и двата дни беше на ниво – много нови песни, 99 на сто изпълнения на живо, страхотни аранжименти, добър звук. Изключението – сцена, напомняща годините преди 1989-а и почти апатична при това нестара публика, охарчила се за билети от 40 до 100 лв. и след втория час бързаща да напусне залата, отново щадейки ръцете си за ръкопляскания… „Необяснимо е, разбираш ли…”, пееше навремето Лили. Обяснимо или не, втората вечер, както и самата тя отбеляза, нещата изглеждаха по-добре. Може би и Лили, и тези, които отидохме да я слушаме и гледаме втори път, свикнахме с „недостатъците” .

lili_n_2

Плюс или минус, зависи от гледната точка, но текстовете на Лили Иванова винаги са минавали за смислени. Плюс, защото това само по себе си е плюс. Минус е, защото заради текста се пренебрегват други по-съществени страни на едно парче – като музика, аранжимент и смесване (за студиен запис). За първи път през последните 20 години певицата демонстрира, че има просветления за себе си като продукт. Супер свежите нови текстове, в които се обясняваше как никой не е разбрал, че презрамката на бялата й рокля на цветя е паднала или как нейното време на вечно момиче изтича, макар и по най-добрия начин, бяха „подплатени” от убийствени аранжименти на Емил Бояджиев и добра музика, написана от пианиста й Огнян Енев, китариста й Бисер Иванов, Явор Кирин, Красимир Гюлмезов… Очаквам и цигуларя на певицата Орлин Цветанов, който с чара си спокойно може да мине за български секс символ, скоро също да пропише текст или музика за нея.

В НДК Лили представи и най-новия си клип – „Сам”. Това не е най-доброто й видео, но е най-актуалното и комерсиално в добрия смисъл на думата. Режисьор е Васил Къркеланов. Негов е и тв продуктът, който ще бъде излъчен до края на годината. Силно се надявам това да не е поредния съсипан от телевизията концерт на Лили – като звук и като визия, и поради некадърен монтаж. Очакванията ми са огромни, като се има предвид картинката, която течеше на двете видеостени в залата.

lili_2_1

lili_450

Снимки: Авторът

About Даниел Димитров

Check Also

Сара МакЕлрави: Музиката ни напомня, че сме едни и същи

В края на живота си Бохуслав Мартину (1890-1959) създава една от най-интимните си творби – …

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

error: Content is protected !!